Ez itt egy masik virag elkeszitesi modja. Azt is mondhatom, hogy ez a kedvencem, nagyon egyszeru es ugyan azzal a technikaval tobb fele kinezetu viragot lehet kapni, attol fugg hogyan csavarom fel az anyagot. Na de nem akarok mindennek a kozepeve vagni, kezdjuk csak szepen sorjaban! :))
Ez az anyag kb 75x10cm-es sregbol vagott darab. A vegeit is sregre varjuk egy kisse.
Osszehuzas utan kapunk egy ilyen kis kunkori csikot.
Elkezdjuk a vagott szeleket egymas mellett felcsavarni, es neha neha egy egy oltessel vagy gombostuvel rasegiteni, hogy az ne csusszon szet.
Ha ezen a modon csavarjuk fel a rozsat, akkor lathato, hogy a szirmok a tetejen teljesen egyformak, es egymas melle kerulnek.
A hatulja igy fog kinezni.
Ebbol lett egy majdnem kinyilt rozsabombo! De ha rovidebb anyaggal kezdjuk a legelejen, akkor kevesebb lesz feltekerve, es meginkabb fog emlekeztetni egy bimbora.
A teljesen kinyilt rozsat osszecsavarasnal csak a legelejen csavarjuk szorosra egymas melle a vagott szeleket, utana egyre szelesebben tekerjuk azokat, hogy kilatszon mogule az elozo sziromnak a behuzo cernaja.
Igy nez ki miutan mar ossze is lett varrva. Itt latszik csak igazan a szele az anyagnak amit eloszor osszevarrtunk, nem fog kilatszani elol mert szepen csavarodik hatrafele, ahogy annak kell.
Ezek utan kivagok egy negyzetet, alavasalom egy kis ragasztos vaszonnal, majd bevasalom a szeleit, hogy egyszerubb legyen annak a kezelese, mikozben ravarrom a virag hatuljara. Igy teljesen be van fejezve a virag, a rojtos szelek nem fognak kilogni.
Kinyilt a rozsa keszites kozben, es keszen is van, lehet hasznalni!
3 comments:
Ilyet csináltunk mi is a menyasszonyi ruhákra annak idején.
Na, ezt ismerem én is, hasonlót készítettem az aranycsipkés ruhára.
Köszönjük neked ezeket a hasznos ötletet, tippeket, segítséget, tutorialt!!!
Post a Comment